Co zrobić z odpadami problemowymi?

06.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #prgok   #wywóz śmieci   #odpady problemowe   

Zbliżają się zbiórki mobilne odpadów wielkogabarytowych i problemowych. Na terenie Piły zostaną przeprowadzone w dniach 11-18 grudnia br. Poniżej podajemy szczegółowe informacje kiedy dokładnie spodziewać się odbioru odpadów oraz jak je wcześniej przygotować.

 

Daty odbioru odpadów problemowych i wielkogabarytowych dla poszczególnych ulic, osiedli i gmin znajdują się tutaj: www.prgok.pl/sprawdz-harmonogram/mobilne-zbiorki-odpadow/.

Odpady należy wystawić w dniu odbioru przed posesję lub altankę śmietnikową (w zabudowie wielorodzinnej) do godziny 6:00. Muszą być posegregowane według frakcji, czyli osobno odpady gabarytowe, niebezpieczne, poremontowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odzież, opony od samochodów o masie do 3,5 tony.
 
Szafy, tapczany oraz inne meble należy opróżnić z zawartości i nie umieszczać w ich wnętrzu innych odpadów (farb, lakierów, elementów łatwopalnych).
 
Przeterminowane chemikalia, farby lakiery, środki łatwopalne, akumulatory, przeterminowane leki należy umieścić w osobnym przezroczystym worku lub kartonie, skrzynce, worku opisanym "odpady niebezpieczne". Odpadów niebezpiecznych nie należy wrzucać do pojemników na odpady resztkowe (zmieszane).
 
Odpady poremontowe powinny być zapakowane w worki o odpowiedniej wytrzymałości lub innego rodzaju pojemniki pozwalające na załadunek i transport. Odpadów poremontowych nie należy wrzucać do pojemników na odpady resztkowe (zmieszane).
 
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (lodówki, zmywarki, kuchenki) należy opróżnić z zawartości i nie umieszczać w ich wnętrzu innych odpadów.
 
Odzież powinna być zapakowana w osobne worki (przezroczyste lub opisane „odzież”). Odzieży nie należy wrzucać do pojemników na odpady resztkowe (zmieszane).
 

To może Cię także zainteresować:
W weekend każdy znajdzie coś dla siebie
Cenzura w Powiecie Pilskim (OPINIA)
13 grudnia – powtórka z rozrywki

red. | źródło: Marika Naskręt, PRGOK, zdjęcia: PRGOK