Ukradli, "fanty" zgubili i tak posiedzą

10.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #kusocińskiego   #kradzież   #przestępstwo   #materiały budowlane   #farba   #policja   #kpp w pile   

Dwóch mieszkańców Piły  podejrzanych o kradzież farby zgromadzonej przed klatką schodową budynku przy ulicy Kosocińskiego, zatrzymali dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Do Komendy Powiatowej Policji w Pile trafiła informacja, że nieznani sprawcy ukradli farbę przeznaczoną na remont jednego z budynków przy ulicy Kusocińskiego. Firma wykonująca zlecone usługi oszacowała straty na kwotę blisko 1000 złotych.

- Policjanci z pilskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawców kradzieży. Po przeanalizowaniu zebranych materiałów i rozpytaniu świadków, dzielnicowi ustalili, że farbę ukradło dwóch mężczyzn, którzy mieszkają właśnie na tym osiedlu, gdzie doszło do kradzieży. Miejsce pobytu podejrzanych ustalili dzielnicowi – informuje Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W efekcie policjanci zapukali do jednego z mieszkań przy ulicy Kusocińskiego w Pile, jednak nikt nie otworzył. Funkcjonariusze postanowili zaczekać i po kilkudziesięciu minutach sprawcy kradzieży farby byli już w ich rękach.

- Zatrzymani zeznali, że wracając z imprezy do domu znajomego zauważyli pojemniki z farbą, które stały przed klatką schodową. Postanowili zabrać i sprzedać zgromadzone materiały. Oświadczyli jednocześnie, że tego dnia wypili zdecydowanie za dużo alkoholu i nie wiedzą, co się stało z  z farbą – relacjonuje Ż. Kowlaska.

Za kradzież mienia wartości 1000 złotych mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:
Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła
Wpadła nielegalna tytoniowa manufaktura

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl