Odblask to nie obciach!

17.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #word   #mzk   #policja   #odblask to nie obciach   #bezpieczeństwo   #akcja   

17 sierpnia to dzień inauguracji akcji „Odblask to nie obciach”. Jej inicjatorem jest nieformalna grupa „Sławek & Przyjaciele”. Do akcji włączyły się m.in. WORD, MZK, Komenda Powiatowa Policji w Pile, Atrium Kasztanowa, firma Premio Opony Nowak i agencja reklamowa Kameleon Colours. Celem projektu jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez promowanie używania elementów odblaskowych.

 

Według statystyk każdego dnia na polskich drogach ginie ok. 10 osób, z czego 4 to piesi i rowerzyści, często nieoznakowani. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego i dlatego każdy z nas ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze. Akcja uświadamiająca kierowana jest nie tylko do dzieci, które po zmroku wracają ze szkoły, ale również do osób dorosłych. W trudnych warunkach atmosferycznych czy w okresie jesienno-zimowym pieszy, rowerzysta czy motocyklista może być niezauważalny. Aby zobrazować, jak na nasze bezpieczeństwo wpływa stosowanie elementów odblaskowych na ubraniach, organizatorzy akcji posłużyli się rekwizytem – specjalną tubą, w której można było zobaczyć różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich.
Hasło „Odblask to nie obciach” umieszczone zostało na autobusie MZK, który codziennie będzie jeździł po Pile na innej linii. Ponadto już niedługo w szkołach odbędą się spotkania na temat noszenia elementów odblaskowych. Dbanie o bezpieczeństwo własne i innych nie jest powodem do wstydu, o czym przekonuje hasło „Odblask to nie obciach”. Zdrowie, a nawet życie ludzkie jest przecież bezcenne.
 

To może Cię także zainteresować:
W weekend każdy znajdzie coś dla siebie
Cenzura w Powiecie Pilskim (OPINIA)
13 grudnia – powtórka z rozrywki

red. | źródło: Marika Naskręt, zdjęcia: Marika Naskręt