Orca Precision Parts inwestuje w Pile

13.02.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#inwestycje   #piła   

9 lutego b.r. podpisany został akt notarialny przenoszący własność nieruchomości położonej w Pile przy ulicy Wawelskiej, (konkretnie działki nr 69 o powierzchni 1,4999 ha). Działka została sprzedana za kwotę 554 000 zł netto.

 

rzed notariuszem Anną Krygier akt podpisali w imieniu Gminy Piła Prezydent Piotr Głowski oraz w imieniu Orca Precision Parts Sp. z o.o. reprezentujący spółkę Prezes Zarządu Szymon Maliszewski oraz Członek Zarządu Tomasz Marcinkiewicz.

Orca to specjaliści w obróbce metalu. Firma produkuje m.in. części do podwozi, skrzynie biegów i układy hydrauliczne dla przemysłu lotniczego oraz elementy układów hamulcowych, prowadnice osi napędowych dla przemysłu motoryzacyjnego, przekładnie zębate i części precyzyjne.

Prezydent Piotr Głowski podkreślił, że firma Orca to najlepszy przykład w którym kierunku chcielibyśmy aby miasto się rozwijało, to znaczy w kierunku nowych technologii i nowego przemysłu.

O planach inwestycyjnych spółki odpowiedział Bernd Schaible reprezentujący jedynego wspólnika spółki Orca - tj. firmę IHB INNOVATIVE BAUSTOFFE HANDELS GmbH: „Dziękuję Panu Prezydentowi oraz Urzędowi Miasta za wsparcie oraz możliwość rozwoju naszej firmy w Pile. Piła to dobre miejsce do rozwoju, posiadające dobrą infrastrukturę, świetne szkoły oraz wykwalifikowaną kadrę. Nasza firma jest ściśle związana z siedzibą w Niemczech dlatego cenimy fakt, że w Pile jest lotnisko które umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację. Mamy nadzieję, że rozwój pilskiego lotniska przyczyni się do nawiązania jeszcze lepszej współpracy. Zapytany o plany dotyczące zwiększenia zatrudnienia Bern Schaible poinformował, iż firma zakupiła działkę i wybuduje na niej swoje hale, po to aby zwiększyć produkcję i zatrudnienie. Budowa rozpocznie się na początku 2018 roku i powinna się zakończyć na koniec 2018. Rok bieżący zostanie poświęcony na zdobycie wszelkiego rodzaju pozwoleń i projektów, gdyż procesy produkcyjne prowadzane przez firmę cechują się wysokim stopniem skomplikowania i precyzyjności, które wymagają czasu.

„Witamy kolejnego lokatora strefy przemysłowej. Za nami kilka miesięcy prac zespołu Urzędu Miasta, Inwest Parku oraz firmy Orca. Ta dobra, wręcz modelowa współpraca, doprowadziła do dzisiejszego momentu, czyli podpisania aktu notarialnego” – powiedziała podczas konferencji Zastępca Prezydenta Beata Dudzińska. Urząd Miasta deklaruje oczywiście dalszą współpracę i pomoc w procesie inwestycyjnym, a następnie rekrutacyjnym.

To może Cię także zainteresować:
Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła
Wpadła nielegalna tytoniowa manufaktura

red. | źródło: pila.pl | J. Oburota