Pewna wygrana pilanek

23.10.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #sport   #siatkówka   #enea ptps piła   #liga siatkówki kobiet   #mecz

Zawodniczki Enea PTPS Piła w meczu 2 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pewnie, 3:0 pokonały MKS Dąbrowa Górnicza. MVP spotkania wybrana została Dorota Wilk.

Pilanki po dobrym lecz przegranym meczu z Impelem Wrocław (1:3) chciały odnieś pierwsze ligowe zwycięstwo inaugurując tym samym rozgrywki LSK na hali przy Żeromskiego.

Pierwszego seta lepiej zaczęły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej i wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę. Pilanki jednak szybko zareagowały i dogoniły stan meczu przejmując inicjatywę. Pilanki zaczęły dobrze grać z kontrataków i popełniały znacznie mniej błędów co pozwoliło im wygrać pierwszego seta do 18.

Kolejny set łudząco przypominał pierwszą odsłonę. Dobrze w pilskiej ekipie prezentowała się atakująca, Dajana Bosković. Pilanki już na początku wypracowały sobie przewagę, której nie oddały już do końca seta. Trenerka zawodniczek z Dąbrowy Górniczej ratowała się zmianami, które jednak nic nie wniosły i pilanki w meczu prowadziły już 2:0.

Trzeci set dostarczył najwięcej emocji. Zawodniczki z Dąbrowy mocno postraszyły na początku pilanki, które długo musiały gonić wynik. Pilanki jednak powróciły do dobrej dyspozycji z pierwszych dwóch setów i zaczęły punktować rywalki. Ostateczni podopieczne Jacka Pasińskiego wygrały seta do 17 i mogły się cieszyć z pierwszych trzech punktów w sezonie.

MVP spotkania wybrana zostały rozgrywająca pilskiej ekipy, Dorota Wilk.

Enea PTPS Piła – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:18; 25:20; 25:17)