Życiówki sportowców

09.08.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #warszawa   #sport   #lekkoatletyka   #gdwa piła   #ogólnopolska olimpiada młodzieży

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy”  walczyli w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się na stadionie AWF w Warszawie. Wprawdzie pilscy sportowcy nie zdobyli medali, ale pobili kilka rekordów życiowych i zdobyli punkty w ogólnopolskim współzawodnictwie klubów.

- Udanie swoje występy rozpoczęli Krystian Wojciechowski i Dawid Borowik. Krystian wygrał swój bieg eliminacyjny na 400 ppł ze świetnym rekordem życiowym 55,12.  Dawid natomiast w swoim biegu eliminacyjnym na 400 m nieznacznie przegrał z późniejszym złotym medalistą Jakubem Pająkiem, uzyskując wynik 49,79 -  tylko o dwie setne sekundy ustępujący rekordowi życiowemu.  Następnego  dnia nasi zawodnicy przystąpili do biegu finałowego z realnymi szansami na medale.  Zaledwie szesnastoletni Dawid Borowik postawił wszystko na jedną kartę. Po 300 m miał ok. 4 metrów przewagi nad drugim zawodnikiem. Tym razem jednak został przez czołówkę doścignięty i na mecie był czwarty. Na osłodę został świetny rekord życiowy 49,26.  Inaczej potoczył się bieg Krystiana  Wojciechowskiego na 400 ppł, który po biegach eliminacyjnych miał trzeci rezultat.  Niestety w finale źle wymierzył dobieg do pierwszego płotka i w rezultacie stracił duży dystans do czołówki. Na mecie musiał zadowolić się szóstym miejscem z rezultatem 55,92, co i tak jest olbrzymim sukcesem tego zawodnika - relacjonuje Zbigniew Łapacz z "Gwdy" Piła".

Punktowane miejsca wywalczyli także inni lekkoatleci "Gwdy":

Miłosz Szmyt i Radosław Sójka zajęli odpowiednio siódme i ósme miejsca w chodzie na 10 km z rezultatami 55:12,71 i 57:09,80. Ósme miejsce zajęła również sztafeta 4x400 metrów  (3:31,51) w składzie: Jakub Kaczmarek, Krystian Wojciechowski, Filip Dziuba i Dawid Borowik. Punkty dla klubu wywalczył także 17 na 3000 metrów Mieszko Tobera (9:21,63) oraz Mateusz Fąs 20 w biegu na 2000 metrów z przeszkodami (7:09,58).

Łącznie zawodnicy „Gwdy” w Warszawie wywalczyli 26 pkt, tym samym powiększyli dorobek klubu w ogólnopolskim współzawodnictwie do 118 pkt.  Jest to o tyle istotne, że na tej podstaawie Misterstwo Sportu ustala ranking  klubów młodzieżowych we wszystkich dysyplinach sportowych (lekkoatletyka, piłka nozna, judo, boks itd). To z kolei ma wymierny wpływ na otrzymywane przez kluby dotacje finansowe.

Uwaga: na zdjęciu Krystian Wojciechowski i Dawid Borowik

Uwaga drogie panie! Na stres najlepszy boks!
Nawet 10 lat za kradzież portfela
Pewna wygrana pilanek