Lekkoatleci “Gwdy” nie zwalniają tempa

W Luksemburgu pilanie startowali wspólnie z czołówką europejskich lekkoatletów.  Do udziału w  międzynarodowym mityngu zaproszeni zostali Sandra Szpott i Adrian Wyrzykiewicz. S. Szpott zajęła czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów. A. Wyrzykiewicz natomiast wystartował w biegu na 800 metrów i zajął w nim ósme miejsce.

W Białogardzie sportowcy „Gwdy” Piła odnieśli dwa zwycięstwa. W chodzie na 3000 metrów wygrał Arkadiusz Drozdowicz. Dwukrotny mistrz Polski juniorów pobił jednocześnie swój rekord życiowy na tym dystansie (12:21,55). Dodajmy, że życiówkę na tym dystansie (14:17,00) zrobił również Miłosz Szmyt, który w Białogardzie był drugi.  Drugie zwycięstwo dla „Gwdy” w Białogardzie,  w biegu na 1500 metrów  wywalczył 18-letni junior „Gwdy” Jan Poczewski.  Rezultatem 4:04,19, pilanin również pobił rekord życiowy.

Swoją “życiówkę” w biegu na 200 metrów (23, 43) pobił także Jakub Kaczmarek, które reprezentował Pilę podczas zawodów w Poznaniu.

Za kilka dni lekkoatleci „Gwdy” Piła jadą do Warszawy na finały  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do tej wielkiej imprezy zakwalifikowali się: Dawid Borowik - 400m i 4x400, Krystian Wojciechowski - 400ppł i 4x400, Mieszko Tobera - 3000m, Mateusz Fąs - 2000 z przeszkodami, Radosław Sójka – chód 10.000 m, Miłosz Szmyt - chód 10.000 m, Jakub Kaczmarek – 4x400, Filip Dziuba - 4x400 .