Gwardziści z życiówkami. Klaudia z medalami.

11.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #toruń   #mistrzostwa polski   #lekkoatletyka   #juniorzy   #gwardia piła   

Bardzo dobry start w 71. Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu, odnotowali lekkoatleci „Gwardii” Piła. Pilnie bili rekordy życiowe oraz najlepsze tegoroczne wyniki. Swoją pozycję na bieżni potwierdziła Klaudia Adamek, która w biegach sprinterskich wywalczyła złoty (100 m) i srebrny medal (200 m).

 

Na 100 metrów Klaudia Adamek nie tylko wywalczyła złoto, ale czasem 11,77 uzyskała również minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. Na 200 metrów, Klaudia uzyskała najlepszy w tym roku czas (24,09), jednak wystarczyło to do zdobycie srebrnego medalu.

Nie zawiedli również pozostali lekkoatleci „Gwardii”, którzy albo bili rekordy życiowe, albo poprawiali swoje tegoroczne wyniki.
 
Jakub Klęsk – 5 miejsce w skoku w dal: 7,05 i 9 miejsce w trójskoku: 13, 84 – najlepsze w tym roku wyniki.
 
Angelika Gronowska – 6 miejsce w rzucie oszczepem: 41, 53 – najlepszy wynik w tym sezonie.

Patrycja Adamek – upadek i 8 miejsce w finale biegu na 400 m przez płotki. W biegu półfinałowym wynikiem 63,02 pobiła rekord życiowy.

Jakub Centka 11 miejsce w biegu na 400 m: 49,92 – rekord życiowy.

Był to najlepszy start lekkoatletów Gwardii w w historii Mistrzostwach Polski Juniorów. Z dorobkiem 75 punktów w klasyfikacji klubowej pilanie zajęli 6 miejsce w Polsce (na 175 sklasyfikowanych klubów). Zawodników do startów w Toruniu przygotowali trenerzy: Roman Marciniak, Piotr Chrząszcz, Jarosław Chwałek i Czesław Rajewicz. Po mistrzostwach w Toruniu, Klaudia Adamek i Susana Lachele, a także trener Roman Marciniak, zostali powołani do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i obecnie trenują na zgrupowaniu kadry w Spale. MEJ odbędą od 20 do 23 lipca w Grosseto (Włochy).

To może Cię także zainteresować:
Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła
Wpadła nielegalna tytoniowa manufaktura

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, Gwardia Piła; zdjęcia: Gwardia Piła