Bądź na bieżąco z terminami odbioru odpadów

07.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #północna wielkopolska   #odpady   #zbiórka   #terminy   #informacja   #zm prgok   #evenio   

W trosce o środowisko naturalne oraz wygodę mieszkańców 14 gmin członkowskich Związek Międzygminny wspólnie z firmą PROFEKO uruchomił nowoczesną platformę e-usług EVENIO, która zdecydowanie poprawi i unowocześni formy komunikacji z mieszkańcami. 

 

Evenio to darmowa aplikacja na urządzenia mobilne, w której znajdują się wszystkie informacje dotyczące odbioru odpadów komunalnych na terenie Związku.

 
Wystarczy ją zainstalować (dostępna na telefony z systemem Android i na iPhone), wpisać miejscowość i adres nieruchomości, a następnie zaciągnąć harmonogram odbioru odpadów. Jak zainstalować i jak używać aplikacji wyjaśnia krótki film instruktażowy.
 
 
Użytkownicy aplikacji na bieżąco są informowani kiedy należy wystawić worki z odpadami (z podziałem na frakcje), dodatkowo jest możliwość ustawienia przypominania o terminach odbioru i płatności za odpady. Aplikacja zawiera także informacje o zbiórkach mobilnych prowadzonych na terenie Związku. W przypadku zmiany harmonogramu odbioru odpadów lub nagłego zdarzenia (np. awaria śmieciarki) mieszkaniec niezwłocznie zostanie o tym fakcie poinformowany. Związek może korygować na bieżąco miejsca wystawienia odpadów np. w przypadku remontu ulicy wskazując nowe miejsce odbioru.
 
Przez Evenio mieszkańcy mogą złożyć reklamację o braku odbioru odpadów. Wystarczy opis sytuacji z dodaniem zdjęć prosto z telefonu. Odpowiedź ZM "PRGOK" przyjdzie zwrotnie bezpośrednio na urządzenie, z którego zostało wysłane zgłoszenie.
 
Zaletą tej aplikacji jest szybki i całodobowy dostęp do informacji, możliwość ustawiania przypomnień o odbiorach odpadów, łatwość w obsłudze i szybki kontakt między Biurem Obsługi Klienta Związku a mieszkańcami. To aplikacja, która naprawdę pomaga w codziennych prostych obowiązkach, o których najczęściej zdarza nam się zapominać – podsumowuje Karol Michalec, Dyrektor Projektu w firmie Profeko sp. z o.o.
 
Na spotkaniu z mediami prezydent Piły Piotr Głowski przyznał, że używa aplikacji już od dłuższego czasu i jest z niej bardzo zadowolony. Dlatego poleca Evenio mieszkańcom Piły i zachęca do pobrania aplikacji (Google Play lub App Store) i korzystania z niej. 

To może Cię także zainteresować:
W weekend każdy znajdzie coś dla siebie
Cenzura w Powiecie Pilskim (OPINIA)
13 grudnia – powtórka z rozrywki

red. | źródło: PP24.info.pl, ZM PRGOK; zdjęcia i video: ZM PRGOK