Śródmiejska 22? Prezydent zawiadamia prokuraturę

04.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #prezydent piły   #piotr głowski   #prokuratura rejonowa w pile   #zawiadomienie   #przestępstwo   #ulica śródmiejska   #starosta pilski   #eligiusz komarowski   

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej w Pile, prezydent Piły Piotr Głowski. To odpowiedź na informacje rozpowszechniane przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego w sprawie domniemanej "dzikiej reprywatyzacji" kamienicy przy ulicy Śródmiejskiej w Pile.  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, prezydent nie odpowiadał na pytania. Poniżej treść oświadczenia, jakie P. Głowski odczytał dziennikarzom. 

 

W dniu dzisiejszym złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, które mogło mieć miejsce na terenie Piły, w nawiązaniu do informacji rozpowszechnianych przez Starostę Pilskiego Eligiusza Komarowskiego o tak zwanej dzikiej reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Śródmiejskiej 22 w Pile i uwłaszczeniu nomenklatury. Uznaliśmy, że zasadne wydaje się wszczęcie przez Prokuraturę postępowania, które wyjaśni w sposób obiektywny i dogłębny czy faktycznie doszło do popełnienia przestępstwa, oraz czy Pan Eligiusz Komarowski jako osoba publiczna mająca wiedzę na ten temat dopełniła obowiązku powiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Ponieważ jesteśmy jako władze miasta przekonani, że niezawisłe organy ścigania nie tylko umorzą postępowanie w pierwszej ze spraw, ale ponadto umożliwią wskazanie właściwego celu osób wypowiadających się do tej pory w tej sprawie. Jest bowiem oczywistym, że każdy, nie tylko osoby publiczne (zobowiązane ustawowo do podejmowania konkretnych czynności), posiadając wiedzę o potencjalnym przestępstwie – powinny ją natychmiast przekazać odpowiednim organom ścigania, a nie zwoływać konferencje prasowe. Na funkcjonariuszu publicznym taki obowiązek ciąży w sposób szczególny.

Uważamy, że celem głównym było poniżenie w opinii publicznej i narażenie władz miasta na utratę zaufania niezbędnego do pełnienia funkcji publicznych. Przestępstwo to ścigane jest z artykułu 212 par. 1 Kodeksu Karnego. W przyszłości, po zakończeniu postępowań karnych zamierzamy dochodzić również swoich praw i sprawiedliwości na drodze powództwa cywilnego.
 
Prezydent Miasta Piły
                                                                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                                                       Piotr Głowski

To może Cię także zainteresować:
W weekend każdy znajdzie coś dla siebie
Cenzura w Powiecie Pilskim (OPINIA)
13 grudnia – powtórka z rozrywki

red. | źródło: PP24.info.pl; zdjęcia: PP24.info.pl