Chciał wzbudzić współczucie i teraz posiedzi?

04.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #policja   #przestępstwo   #fałszywe zawiadomienie o przestępstwie   #kpp w pile   

Czterech napastników napadło na 20-letniego mężczyznę, biło i kopało po calym ciele  oraz  zadało mu ostrym narzędziem kilka ciosów w brzuch. Nastepnie napastnicy ukradli ofierze kilkaset złotych, dokumenty oraz bluzę. Tymczasem zarzuty policja postawiła... "pokrzywdzonemu".  

 

- 01 grudnia br. późnym wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację, że w centrum miasta został napadnięty młody mężczyzna. Z relacji rozmówcy wynikało, że czterech sprawców biło i kopało po całym ciele pokrzywdzonego, zadając również ciosy ostrym narzędziem, powodując rany cięte brzucha. Ofiara została również okradziona, a łupem przestępców padło kilkaset złotych, dokumenty oraz bluza - informuje Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.
 
W efekcie w miejsce zdarzenia wysłane zostały patrole policyjne oraz przewodnik z psem służbowym. Rozpoczęło się poszukiwanie sprawców, funkcjonariusze pojechali równiez do szpitala, aby ustalić stan zdrowia pokrzywdzonego, Okazało się, że mógł on rozmawiać z policjantami. Kryminalni zadawali szczegółowe pytania, a uzyskane odpowiedzi spowodowały, że zaczęli nabierać wątpliwości co do przedstawionego scenariusza wydarzeń.
 

- Jak się okazało, całe zdarzenie to fikcja. Policjanci podczas wykonywanych czynności ustalili, że 20-letni mieszkaniec Piły miał problemy finansowe i był zadłużony u kilku osób. W związku z tym, że nie był w stanie oddać pieniędzy, to wymyślił napad. „Pokrzywdzony” sam zrobił sobie na brzuchu rany żyletką, poobijał sobie twarz różnymi przedmiotami, a „skradzioną” bluzę wyrzucił w krzaki, gdzie podczas przeszukiwania terenu odnaleźli ją policjanci - relacjonuje Ż. Kowalska i dodaje.: - Za tak nieodpowiedzialne zachowanie 20-letni mieszkaniec Piły odpowie przed Sądem. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie mężczyźnie grozi kara więzienia do 2 lat. 

To może Cię także zainteresować:
W weekend każdy znajdzie coś dla siebie
Cenzura w Powiecie Pilskim (OPINIA)
13 grudnia – powtórka z rozrywki

red. | źródło: PP24.info.pl, KPP w Pile; zdjęcie: PP24.info.pl