Kim dla dzieci są babcia i dziadek?

15.11.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #dzieci   #prawo   #ogólnopolski dzień praw dziecka   #debata   #warsztaty   #spotkania

Za nami drugi dzień Ogólnoposkich Obchodów Praw Dziecka. Tym razem bohaterami publicznej debaty byli byli babcia i dziadek. Nie brakowało też innych ciekawych wydarzeń. Relacja poniżej.

W ramach  Ogólnopolskich Obchodów Dnia Praw Dziecka  w Sali Miejskiej Inwest Parku odbyła się  debata  pokoleniowa pt. „Rola babci i dziadka w wychowaniu dziecka”, w której udział wzięli Dorota Zawadzka - psycholog i społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka, Ludmiła Jeżewska  -  wiceprezes Stowarzyszenia Pro-senior, Stanisław Jędraszczak , Marta i Maciej Słomczyńscy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile.

Funkcję moderatora debaty pełnił specjalista ds. rodziny w Urzędzie Miasta Piły  Marian Martenka. Debata dotyczyła  istotnej roli babci i dziadka w wychowaniu wnuków.

Przed spotkaniem odbył się  koncert „Dziecięce marzenia”, w którym  wystąpiły dzieci z pilskich przedszkoli.

W   kuluarach Inwest Parku w strefie warsztatowej odbyły  się również pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej . Wielką sympatię zebranych wzbudziła  Frida – pies wyszkolony do poszukiwania m.in. osób zaginionych, która zaprezentowała zgromadzonym swoje umiejętności.

Podczas debaty ogłoszono także plebiscyt na Pilskiego Przyjaciela Dziecka. Pilski Przyjaciel Dziecka to osoba, organizacja lub instytucja, która wyróżnia się swoją działalnością na rzecz dzieci i prowadzi działania mające na celu ich rozwój, ochronę zdrowia,  przestrzeganie praw dziecka, oraz zapewnienie równego i powszechnego dostępu do edukacji, zajęć sportowych, wypoczynku i rekreacji. Zwycięzcę tego plebiscytu poznany 20 listopada podczas finałowej gali wieńczącej Ogólnopolskie Obchody Dnia Praw Dziecka.

Od wczoraj w pilskich marketach można spotkać wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile, którzy prowadzą zbiórkę dla dzieci z Kasisi.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w Ogólnopolskich Obchodach Dnia Praw Dziecka. Szczegółowy program znajdą Państwo na naszej stronie pila.pl

Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła
Wpadła nielegalna tytoniowa manufaktura