Piła konsekwentnie wspiera rozwój PWSZ

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #pwsz   #instytut politechniczny   #wyposażenia   #urzadzenia badawcze   #zakup   #dotacja

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile zmodernizowała Laboratorium Inżynierii Mechanicznej i Transportu, które funkcjonuje w Instytucie Politechnicznym. 300 000 złotych na zakup nowoczesnego sprzętu badawczego uczelnia otrzymała od miasta.

Przypomnijmy: Umowę na przekazanie dotacji Gmina Piła i PWSZ w Pile podpisały w maju.  W ramach porozumienia miasto przekazało uczelni 300 000 na zmodernizowanie  Laboratorium Inżynierii Mechanicznej i Transportu Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Specjalistyczny sprzęt został zakupiony, a wczoraj zaprezentowany. Dzięki wsparciu miasta, instytut wzbogacił się o twardościomierz z kamerą, mikroskop metalograficzny, jednostanowiskową szlifierko-polerkę, przecinarkę laboratoryjną i maszynę wytrzymałościową.

- Dzięki gminie Pila wzbogaciliśmy pracownię o kilka niezwykle istotnych urządzeń. W mojej ocenie najbardziej wartościowa jest maszyna wytrzymałościowa, która przeznaczona jest do statycznych prób rozciągania, zginania, ściskania. Maszyna ta doskonale posłuży studentom, ale także branży elektronicznej i motoryzacyjnej – powiedział prorektor PWSZ w Pile, prof. nadzw. Bolesław Ochodek.

- Wcielamy słowa w czyn. Cieszę się, że możemy wspierać kształcenie na kierunkach inżynierskich, które odpowiadają zapotrzebowaniu przemysłu w naszym mieście. Z pewnością nie jest to ostatnia inwestycja tego typu w PWSZ w Pile – zapewnił prezydent Piły Piotr Głowski.

Władze uczelni podkreślają również, że z unowocześnienia laboratorium skorzystają nie tylko studenci, ale również przedsiębiorcy z terenu miasta i regionu.

- Nowe laboratorium ma przede wszystkim cel dydaktyczny – będzie służyło studentom kierunków inżynierskich, ale ma ono również cel utylitarny, ponieważ korzystać z tych urządzeń będą mogli również przedsiębiorcy – podkreślił rektor prof. nadzw. Donat Mierzejewski.

Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła
Wpadła nielegalna tytoniowa manufaktura