Wpadł handlarz nielegalnym tytoniem

13.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #policja   #komenda powiatowa policji w pile   #przestępstwo   #akcyza   #tytoń   #narkotyki   

800 kilogramów liści tytoniu, kilkanaście kilogramów tytoniowej krajanki oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. 38-letni właściciel nielegalnego tytoniu był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe.

 

- Policjanci z Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Poznania i Piły zatrzymanym mężczyzną interesowali się od pewnego czasu. 9 listopada podczas wspólnych działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli na terenie Poznania samochód, którym kierował mieszkaniec powiatu pilskiego. Podczas kontroli pojazdu śledczy ujawnili 42 kartony z liśćmi tytoniu bez polskich znaków akcyzy o łącznej wadze blisko 800 kg – informuje podkom. Żaneta Kowalska, z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Dodatkowo, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny, policjanci odkryli kilkanaście kilogramów krajanki tytoniowej oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy, a także kilkaset opakowań do pakowania papierosów. Straty skarbu państwa z tytułu nie zapłaconych podatków oszacowano na około 400 000  złotych.

- Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny. Mieszkaniec powiatu pilskiego był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary w  areszcie śledczym za popełnione wcześniej przestępstwo narkotykowe - kończy Ż. Kowalska.

To może Cię także zainteresować:
Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła
Wpadła nielegalna tytoniowa manufaktura

red. | źródło: Piotr Gadzinowksi; zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Pile