Głupi kawał = wysoka grzywna

09.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #kczory   #szydlowo   #policja   #poszukiwania   #fałszywy alarm   

Kilkunastu policjantów poszukiwało przez kilka godzin 40–letniego mieszkańca gminy Kaczory. Mężczyzna zadzwonił do swojej siostry i poinformował ją, że chce popełnić samobójstwo.

 

08 listopada br. w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał informację, że mieszkaniec gminy Kaczory chce odebrać sobie życie. Policjanci ustalili, że mężczyzna zadzwonił do swojej siostry i poinformował ją o swoich zamiarach. Zdenerwowana kobieta zadzwoniła na policję i przekazała, że jej brat przebywa na terenie gminy Szydłowo.
 
- Na poszukiwania skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci z Posterunku Policji w Szydłowie. W poszukiwaniach coraz większą rolę zaczął odgrywać czas, więc mundurowi przy pomocy rodziny starali się ustalić miejsca, w których mógł przebywać mężczyzna i bardzo szczegółowo przeszukiwali kolejne sektory gminy – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.
 
W trakcie prowadzonych poszukiwań policjanci otrzymali informację, że mężczyzna wrócił sam do domu.
 
- W rozmowie z policjantami 40-letni mieszkaniec gminy Kaczory oświadczył, że wcale nie chciał sobie nic zrobić, tylko nastraszyć swoją rodzinę. Za tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźnie grozi wysoka grzywna. Przestrzegamy ewentualnych naśladowców, że osoby które w taki sposób postąpią, będą ponosiły poważne konsekwencje. Bo należy pamiętać, że wzywając lub informując bezpodstawnie organy ścigania, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę pomocy będzie potrzebowała – komentuje Ż. Kowalska.

To może Cię także zainteresować:
Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła
Wpadła nielegalna tytoniowa manufaktura

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: KPP w Pile