Z myślą o rozwoju gospodarczym

09.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #ulica długosza   #ulica krzywa   #zakłady graficzne   #umowa   #strefa przemysłowa   

Powstaje strefa przemysłowa w rejonie ulic Krzywej i Długosza. Oprócz przygotowania projektów, prowadzone są także prace porządkowe związane z nieruchomościami. Efektem tego jest podpisany akt notarialny z Zakładami Graficznymi. Ruch ten pozwoli Gminie Piła na dalsze inwestycje.

 

Akt notarialny pomiędzy Gminą Piła a Zakładami Graficznymi w Pile sp. z o.o., dotyczy przyznania nieruchomości zamiennej w ramach odszkodowania za działki przejęte przez Miasto, na których powstanie nowa droga gminna. Jest ona  niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania istniejących tam przedsiębiorstw oraz rozwoju nowej strefy przemysłowej.

Nieruchomości będące przedmiotem zamiany położone są w Pile w rejonie ulic Długosza i Krzywej. Proces zamiany odbywał się wieloetapowo: w procedurze administracyjnej przejęcia gruntów z mocy prawa i w klasycznej procedurze umowy cywilno-prawnej. Wykorzystanie i przeprowadzenie podziałów geodezyjnych dotyczyło obu stron postępowania, a  dzięki decyzjom wydanym przez Prezydenta Miasta Piły, Gmina uniknie wysokich opłat z tytułu użytkowania wieczystego należnych Skarbowi Państwa.
W wyniku dokonania zamiany nieruchomości Spółka zobowiązana była do dokonania dopłaty w kwocie 9 149,97 zł brutto na rzecz Gminy Piła.

- Za kilka lat ta część miasta będzie wyglądała tak, jak dzisiaj wygląda rejon położony między ulicami Wawelską i Młodych. Wszyscy już wiedzą bowiem, że Piła jest dobrym i przyjaznym miejscem dla rozwoju biznesu i przedsiębiorczości - komentował prezydent Piły Piotr Głowski.  

To może Cię także zainteresować:
Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła
Wpadła nielegalna tytoniowa manufaktura

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcie: P. Gadzinowski