PWSZ rozpoczęła nowy rok akademicki

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #pwsz   #rok akademicki   #inauguracja   #immatrykulacja

560 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w pilskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

- Jestem przekonany, że wiążąc się z naszą Uczelnią dokonaliście właściwego wyboru. Chcielibyśmy, by studia pod kierunkiem profesjonalnej kadry akademickiej, były dla was intelektualnym wyzwaniem i przygodą –  mówił do studentów podczas inauguracji rektor PWSZ, prof. nadzw.  Donat Mierzejewski i dodał. -  Za nami 17. rok funkcjonowania uczelni, pozwolę sobie przypomnieć, że pierwszy nabór, w roku 2000, rozpoczynaliśmy na 5. specjalnościach. Obecnie jesteśmy jedną z większych PWSZ w kraju.

Rektor mówił także o pierwszych, jednolitych pięcioletnich studiach magisterskich w Pile na kierunku fizjoterapia, a także wielkim sukcesie studiów dualnych, prowadzonych we współpracy z ponad 30. firmami z regionu. Podkreślił również przekształcenia, jakim na przestrzeni 17 lat uległa baza dydaktyczna uczelni.

Inauguracja, to jednak nie tylko moment immatrykulacji nowych studentów, ale również okazja do wyróżnienia tych, którzy już na uczelni studiują. Tym bardziej, że w tym roku z inicjatywy rektora Senat PWSZ ustanowił Tytuł Honorowy i medal LEGATUS ALMAE MATRIS. Jest on przyznawany osobom, organizacjom, instytucjom szczególnie zasłużonym w propagowaniu dobrego imienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

- Jako pierwszą, tytułem i medalem LEGATUS ALMAE MATRIS - Ambasadora Uczelni - Senat PWSZ w Pile uhonorował Paulę Kułagę - absolwentkę kierunku ekonomia, od tego roku również studentkę studiów drugiego stopnia na kierunku praca socjalna w pilskiej PWSZ, która jest wybitną zawodniczką judo, odnoszącą najwyższe sukcesy sportowe w kraju i poza granicami Polski – mówi Alekandra Fabiszak, z Biura Informacji i Promocji PWSZ.

Podczas Inauguracji wręczone zostały również stypendia od firm współpracujących z uczelnią. Stypendium „Diament” przyznawane przez Philips Lighting Poland najzdolniejszym, najbardziej kreatywnym i aktywnym studentom zdobyła  Anna Płocińska, studentka studiów drugiego stopnia na  kierunku praca socjalna. Natomiast stypendium „Sportowe” ufundowane przez firmę „Grapil”, otrzymali studenci fizjoterapii: Katarzyna Wiszniewska (III rok) i Tomasz Drzewiecki (II rok), którzy są również utytułowanymi judokami.

Uroczysta inauguracja zakończyła się wykładem na temat chorób cywilizacyjnych i wyzwań dla współczesnej medycyny, który wygłosiła prof. n. med. Ewa Żekanowska oraz koncertem Chóru Akademickiego PWSZ w Pile, pod batutą Karola Urbanka.

V PiniTechniczny w PWSZ
Uwaga drogie panie! Na stres najlepszy boks!
Nawet 10 lat za kradzież portfela

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, PWSZ w Pile; zdjęcia PWSZ w Pile