N. Kościuch najlepszy wśród najlepszych

13.08.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #żużel   #puchar nice 1. ligi żużlowej   #norbert kościuch

Norbert Kościuch - Euro Finannce Polonia Piła zwyciężył w rozegranym dzisiaj na torze w Pile turnieju o Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej. Drugie miejsce wywalczył Artur Mroczka - Grupa Azoty Unia Tarnów, a trzecie Mateusz Szczepaniak - Arge Speedway Wanda Kraków. W zawodach startowali zawodnicy, którzy w zakończonej rundzie zasadniczej Nice 1. Ligi Żużlowej mieli najwyższą średnią punktową na mecz.

Po pierwszej serii prowadziła czwórka zawodników, którzy wygrali swoje biegi. Po trzy punkty zdobyli dwaj pilanie: Norbert Kościuch i Adrian Cyfer oraz Artur Czaja - Grupa Azoty Unia Tarnów i Mateusz Szczepaniak - Arge Speedway Wanda Kraków.

Po drugiej serii to jedynie pilanie mogli cieszyć się dwoma zwycięstwami i w rezultacie 6 punktami. Za nimi z 5 punktami była trójka zawodników - do Artura Czai i Mateusza Szczepaniaka dołączył Artur Mroczka z Grupy Azoty Unia Tarnów. Po 4 punkty zgromadzili: kolega klubowy Mroczki Kenneth Bjerre i  Troy Batchelor - Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Po trzeciej serii pierwszą szóstkę, która kwalifikowała się do finału (dwóch pierwszych) i wyścigu barażowego (zawodnicy z miejsc 3 - 6) tworzyli:

1. Norbert Kościuch - Euro Finannce Polonia Piła - 9,
2. Artur Mroczka - Grupa Azoty Unia Tarnów - 8,
3. Troy Batchelor - Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 7,
4. Mateusz Szczepaniak - Arge Speedway Wanda Kraków - 7,
5. Adrian Cyfer - Euro Finannce Polonia Piła - 6,
6. Artur Czaja - Grupa Azoty Unia Tarnów - 6,

Czwarta seria wyrównała stawkę. Po 10 punktów mieli: Norbert Kościuch, Artur Mroczka i Mateusz Szczepaniak. Po 9 punktów zgromadzili: Artur Czaja i Troy Batchelor, a po punktów 8 wywalczyli: Adrian Cyfer oraz Mikkel Michelsen - Grupa Azoty Unia Tarnów.

Norbert Kościuch pewnie wywalczył bezpośredni awans do finału. W piątej rundzie wygrał swój bieg i zakończył rundę zasadniczą z dorobkiem 13 punktów. Obok niego do finału z identyczną liczbą punktów awansował Artur Mroczka. W barażu, do walki o dwa kolejne miejsca w wyścigu finałowym stanęli: Mateusz Szczepaniak, Troy Batchelor po 11 punktów oraz Kacper Gomólski - Zdunek Wybrzeże Gdańsk i  Mikkel Michelsen - obaj z 10 punktami.

Bieg barażowy wygrał mateusz Szczepaniak, a do finału awansował również drugi na mecie Kacper Gomólski. Odpadli: Troy Batchelor i  Mikkel Michelsen.

Wielki finał to popis Norberta Kościucha. Drugie miejsce po walce wywalczył Artur Mroczka, a trzecie Mateusz Szczepaniak. Wyraźnie na końcu do mety dojechał Kacper Gomólski.