Gratka dla fanów speedwaya

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #żużel   #pierwsza liga   #puchar nice1.ligi żużlowej   #turniej

W niedzielę 13 sierpnia o godzinie 14:30 na torze w Pile odbędzie się Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej. Zawody nazywane potocznie indywidualnymi mistrzostwami lub finałem ligi i  gwarantują świetną obsadę oraz wyjątkowe emocje.

Udział w Pucharze Nice 1. Ligi Żużlowej jest prestiżową nagrodą dla najlepszych zawodników rozgrywek. Występuje w nim 16 zawodników, którzy w fazie zasadniczej ligi uzyskali najwyższe średnie biegowe, czyli mówiąc w uproszczeniu - w niedzielę w Pile wystąpią wszyscy najlepsi zawodnicy Nice 1. Ligi Żużlowej.

- Na liście startowej dominują przedstawiciele lidera, czyli Grupy Azoty Unii Tarnów, bo jest ich aż pięciu. Niewiele mniej liczną, gdyż czteroosobową reprezentację, będzie miała w tych zawodach Euro Finannce Polonia Piła. Bezapelacyjnie jednym z faworytów będzie Norbert Kościuch, ale także o triumf powalczą Tomasz Gapiński, Adrian Cyfer i jadący z dziką kartą Michał Szczepaniak. Sponsorami imprezy są: Enea S.A, Miasto Piła oraz Toyota-Ukleja, dzięki czemu ceny biletów na te zawody będą nieco tańsze niż zwykle – informuje Robert Szłapak z biura prasowego KŻ Euro Finannce Polonia Piła.

Lista startowa Pucharu Nice 1. Ligi Żużlowej:

1. Norbert Kościuch - Euro Finannce Polonia Piła,

2. Kenneth Bjerre - Grupa Azoty Unia Tarnów,

3. Timo Lahti - Lokomotiv Daugavpils,

4. Troy Batchelor - Zdunek Wybrzeże Gdańsk,

5. Mateusz Szczepaniak - Arge Speedway Wanda Kraków,

6. Tomasz Gapiński - Euro Finannce Polonia Piła,

7. Anders Thomsen - Zdunek Wybrzeże Gdańsk,

8. Mikkel Michelsen - Grupa Azoty Unia Tarnów,

9. Maksim Bogdanow - Lokomotiv Daugavpils,

10. Peter Ljung - Grupa Azoty Unia Tarnów,

11. Adrian Cyfer - Euro Finannce Polonia Piła,

12. Artur Mroczka - Grupa Azoty Unia Tarnów,

13. Hans Andersen - Orzeł Łódź,

14. Kacper Gomólski - Zdunek Wybrzeże Gdańsk,

15. Artur Czaja - Grupa Azoty Unia Tarnów,

16. Michał Szczepaniak - Euro Finannce Polonia Piła,

Bilety:

bilet normalny: 22 zł,

bilet ulgowy: 15 zł (młodzież szkół gimnazjalnych, średnich, studenci do 26 roku życia, kobiety, emeryci powyżej 65 roku życia, renciści),

uczniowie szkół podstawowych:  wejście na program zawodów,

dzieci do lat 7:  wstęp wolny,

program zawodów: 5 zł,

Uwaga drogie panie! Na stres najlepszy boks!
Nawet 10 lat za kradzież portfela
Pewna wygrana pilanek

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, Euro Finannce Polonia Piła; zdjęcie: Euro Finannce Polonia Piła