Policja zlikwidowała "biznes" samochodowy

14.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #wyrzysk   #powiat pilski   #policja   #przestępstwo   #handel nielegalnymi częściami samochodowymi   

16 samochodów i mnóstwo części samochodowych przywiezionych nielegalnie z Anglii z przeznaczeniem do sprzedaży ,  zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Wyrzysku.  Funkcjonariusze zatrzymali również 31-letniego mieszkańca miasta, który parał się nielegalnym procederem.

 

- Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku ustalili, że jeden z mieszkańców miasta na swojej posesji przechowuje pojazdy sprowadzane z zagranicy. Funkcjonariusze postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie i  ustalili, że 31-letni mężczyzna bez wymaganego zezwolenia sprowadza z Anglii wyrejestrowane pojazdy z przeznaczeniem do rozbiórki i dalszej sprzedaży, co jest absolutnie zabronione – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.
 
- W efekcie funkcjonariusze wkroczyli na podejrzaną posesję, gdzie podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych odkryli 18 samochodów (głównie marki Opel) oraz znaczne ilości różnego rodzaju części i podzespołów pochodzących od innych samochodów.

Ujawnione mienie zostało zabezpieczone, a ich właściciel zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W działaniach udział wzięli również pracownicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu z Delegaturą w Pile.

 - Zatrzymany 31-letni mężczyzna przyznał się, że od połowy 2016 roku zajmował się nielegalnym procederem. Potwierdził, że przywoził wyrejestrowane samochody, które demontował i następnie pozyskane części - które według obowiązujących przepisów uznawane są za niebezpieczne odpady -   sprzedawał – kontynuuje Ż. Kowalska i dodaje. : - Podejrzany usłyszał zarzut z art. 183 § 1 Kodeksu Karnego, który mówi, że kto bez wymaganego zgłoszenia lub zezwolenia, albo wbrew jego warunkom przywozi z zagranicy lub wywozi za granicę odpady niebezpieczne, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

To może Cię także zainteresować:
Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła
Wpadła nielegalna tytoniowa manufaktura

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl