8 lat dla fałszywego „bombera”?

09.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #wysoka   #bomba   #fałszywy alarm   #policja   #kpp w pile   

Sprawcę fałszywego alarmu bombowego zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Mężczyzna poinformował Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Ludowej w Pile.

 

Anonimowy rozmówca zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Ludowej w Pile jest podłożony ładunek wybuchowy. Po przekazaniu tej wiadomości, mężczyzna rozłączył się.

- Dyżurny pilskiej komendy natychmiast skierował na miejsce policyjne patrole. Specjalna grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z pilskiej komendy sprawdziła teren budynku. W czynnościach udział wziął również przewodnik z psem służbowym wyszkolonym w poszukiwaniu materiałów i lotnych frakcji substancji wybuchowych. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia. Ewakuowano również kilkunastu mieszkańców budynku. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że to fałszywy alarm – mówi Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

W tej sytuacji rozpoczęły się poszukiwania sprawcy tego zgłoszenia i już kilka godzin po zdarzeniu pilscy kryminalni wpadli na trop dowcipnisia. Dzień później mężczyzna został zatrzymany na terenie Piły i trafił prosto do policyjnego aresztu.

- Zatrzymany mężczyzna, to 20-letni mieszkaniec gminy Wysoka. Przyznał się do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć przyczyn swojego zachowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat – kończy Żaneta Kowlska.

To może Cię także zainteresować:
Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła
Wpadła nielegalna tytoniowa manufaktura

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl